KPP Namysłów

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2021-01-18
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący1
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy zderzył się z ciężarówką

  Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który w Namysłowie zderzył się z ciężarówką. Po zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy a jego sprawą zajmie się sąd. Oprócz utraty uprawnień do kierowania i wysokiej grzywny, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 2. 4 promile za kierownicą

  Do 2 lat więzienia grozi 42-latce z powiatu namysłowskiego, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jej nocną jazdę przerwali policjanci prewencji z Namysłowa. Okazało się, że wsiadła za kierownicę mając 4 promile. To nie pierwsza sytuacja, kiedy została zatrzymana z podejrzeniem jazdy pod wpływem alkoholu.

 3. Zatrzymany za liczne włamania i kradzieże

  Namysłowscy kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o włamania i kradzieże. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni miał włamywać się do altan i piwnic skąd kradł elektronarzędzia. Straty jakie oszacowali pokrzywdzeni przekraczają 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

 4. Podziękowania dla kierownika dzielnicowych

  Do Komendy Policji w Namysłowie wpłynęły podziękowania dla asp. sztab. Waldemara Stolarza za wsparcie i zaangażowanie w realizację projektu socjalnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym policjant uczestniczył wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej.

 5. Narkotyki ukrył w skarpecie

  Uwagę funkcjonariuszy zwrócił brakiem maseczki na twarzy. Przy legitymowaniu 20-latek był bardzo nerwowy i pobudzony. Po chwili zdjął skarpetę i wyjął z niej zawiniątek z suszem roślinnym. Okazało się że to marihuana. Za brak maseczki dostał mandat a za posiadanie narkotyków stanie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 6. Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Hospitalizowany ze względu na zarażenie koronawirusem 33-latek uciekł z namysłowskiego szpitala. Chwilę później został ujęty przez ochronę sklepu przy próbie kradzieży. Został zatrzymany przez namysłowskich policjantów i natychmiast odwieziony do izolatorium. Usłyszał zarzut narażenia na zakażenie wielu osób. Dodatkowo okazało się, że jest odpowiedzialny za liczne kradzieże w marketach. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

 7. Zimą nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy

  Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni na ich problemy. Poinformujmy swojego dzielnicowego lud strażnika miejskiego gdy mamy informacje o osobie narażonej na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie!

 8. Namysłowskie obchody Święta Policji

  Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się w sali konferencyjnej namysłowskich strażaków. Policjanci otrzymali wyróżnienia i nagrody. Były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W uroczystej zbiórce uczestniczył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz.